داربست فلزی

داربست فلزی به عنوان بهترین سازه ی فلزی برای انجام کارهای عمرانی ومحسوب می شود به وسیله ی داربست فلزی این توانایی را خواهید داشت که در قسمت ها مرتفع ساختمان و یا سازه ی اصلی خود فعالیت داشته باشید و فعالیت هایی مانند تعمیر و رنگ آمیزی ساختمان خود را انجام دهید .

داربست های فلزی که معمولا از لوله های فلزی ساخته شده اند دارای استحکام بسیار بالایی هستند که به وسیله اتصالات بسیار زیادی به هم متصل شده اند و در محل تقاطع این اتصالات فلزی بست های فلزی بسیار محکم قرار گرفته است که لوله های فلزی را به یکدیگر متصل نموده است.

نصب و انجام داربست فلزی کار سختی نیست و نصب آن کار تقریبا آسانی می باشد این کار آسان در حین سادگی و آسانی خود دارد پیچیدگی ها خاص خود می باشد و انجام این پیچیدگی کار افراد مجرب و متخصص است زیرا که نصب داربست فلزی نیز به مهارت و دقت مخصوص به خود است. داربست فلزی دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و نسبت به دیگر داربست های بازار دارای دوام بسیار بیشتری می باشد .

داربست_فلزی_07

هزینه ی داربست فلزی نسبت به دیگر داربست های موجود در بازار بیشتر می باشد ولی این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که دوام داربست فلزی بسیار زیاد است و ایمنی بسیار بالاتری را برای افرادی که قصد دارند در ارتفاع کار کنند فراهم می کند و دلیل اصلی که از داربست فلزی بیشتر استفاده می شود همین مورد دوام و استحکام داربست فلزی می باشد.

جنس داربست فلزی

همانطور که این مسئله را می دانید دارست فلزی از به هم متصل شدن لوله های فلزی ساخته می شود و طول این لوله ها می تواند 3 متری ویا اینکه 6 متری می باشد که بستگی به قالبی دارد که می خواهید برای داربست فلزی خود در نظر بگیرید. این مورد که ساختمان ها را در متراژ های مختلف می سازند سبب شده است که اندازه ی لوله های فلزی نیز در ساخت داربست فلزی هم متفاوت شود.

داربست_فلزی_08یکی از مهم ترین مزیت های داربست فلزی این است که فاصله ی مناسبی با بدنه دارد که معمولا این فاصله را 30 سانتیمتر در نظر میگیرند ولی با این حال به توجه به نیاز کاربر و دستور بنا این فاصله کم یا زیاد می شود و تمام این تفاوت ها با توجه به نوع کاری که برای ساختمان انجام می شود متغیر خواهد بود.

نکته ی بسیار مهمی که در ساخت داربست فلزی وجود دارد این است که این داربست در عین حال که ساخت و نصب آن بسیار آسان می باشد، اگر نکات ایمنی در نصب داربست فلزی صورت نگیرد ممکن است خطرات بسیار زیادی را برای کارکنان و داربست بندها به وجود بیاورد.