داربست فلزی

داربست فلزی به عنوان بهترین سازه ی فلزی برای انجام کارهای عمرانی ومحسوب می شود، به وسیله ی آن این توانایی را خواهید داشت که در قسمت ها مرتفع ساختمان و یا سازه ی اصلی خود فعالیت داشته باشید و فعالیت هایی مانند؛ تعمیر و رنگ آمیزی ساختمان خود را انجام دهید .

داربست های فلزی که معمولا از لوله های فلزی ساخته شده اند، دارای استحکام بسیار بالایی هستند، که به وسیله اتصالات بسیار زیادی به هم متصل شده اند و در محل تقاطع این اتصالات فلزی بست های فلزی بسیار محکم قرار گرفته است، که لوله های فلزی را به یکدیگر متصل نموده است.

نصب و اجرا داربست فلزی کار سختی نیست و نصب آن کار تقریبا آسانی می باشد.
این کار آسان در حین سادگی و آسانی خود دارد پیچیدگی ها خاص خود می باشد و انجام این پیچیدگی کار افراد مجرب و متخصص است زیرا که نصب آنها نیز به مهارت و دقت مخصوص به خود نیازمند است. این نوع از داربست ها دارای استحکام بسیار بالایی می باشد و نسبت به دیگر انواع آنها بازار دارای دوام بسیار بیشتری می باشد .

داربست_فلزی
داربست فلزی استاندارد

هزینه و قیمت داربست فلزی نسبت به دیگر داربست های موجود در بازار بیشتر می باشد، ولی این موضوع را نیز باید در نظر گرفت که دوام آنها بسیار زیاد است و ایمنی بسیار بالاتری را برای افرادی که قصد دارند در ارتفاع کار کنند فراهم می کند و دلیل اصلی که از این نوع بیشتر استفاده می شود، همین مورد دوام و استحکامی باشد.

جنس داربست فلزی استاندارد

همانطور که این مسئله را می دانید، این داربست ها از به هم متصل شدن لوله های فلزی ساخته می شود و طول این لوله ها می تواند 3 متری و یا اینکه 6 متری می باشد که بستگی به قالبی دارد که می خواهید برای داربست فلزی استاندارد خود در نظر بگیرید. این مورد که ساختمان ها را در متراژ های مختلف می سازند سبب شده است که اندازه ی لوله های فلزی نیز در ساخت آنها هم متفاوت شود.

داربست_فلزی_08
داربست فلزی زودبست

یکی از مهم ترین مزیت های آنها این است که فاصله ی مناسبی با بدنه دارد که معمولا این فاصله را 30 سانتیمتر در نظر میگیرند. ولی با این حال به توجه به نیاز کاربر و دستور بنا این فاصله کم یا زیاد می شود و تمام این تفاوت ها با توجه به نوع کاری که برای ساختمان انجام می شود متغیر خواهد بود.

انواع آنها

این داربست بسته به جایی که قرار است از آن استفاده شود؛ به دو دسته بلند و کوتاه تقسم می‎شود. یعنی درواقع برخی از انواع آنها برای استفاده از ساختمان‎های بلند کابرد دارند و برخی دیگر در ساختمان‎هایی با ارتفاع کمتر استفاده می‎شوند.

نکته ی بسیار مهمی که در ساخت این سازه های فلزی وجود دارد این است که این داربست در عین حال که ساخت و نصب آن بسیار آسان می باشد، اگر نکات ایمنی در نصب داربست فلزی استاندارد صورت نگیرد ممکن است خطرات بسیار زیادی را برای کارکنان و داربست بندها به وجود بیاورد.